FOTO Imaginea pentru care fanii au sărit la gâtul lui Drăgușin: ”Vei plăti pentru asta” / ”Să primească o amendă mai mare”

Imaginea pentru care fanii au sărit la gâtul lui Drăgușin: ”Vei plăti pentru asta” / ”Să primească o amendă mai mare” Europa League

Radu Drăgușin a văzut cartonașul roșu în minutul 7 al meciului Tottenham - Qarabag, din Europa League.

În minutul șapte al meciului dintre Tottenham și Qarabag, Radu Drăgușin (22 de ani) a văzut direct cartonașul roșu după un fault din postura de ultim apărător.

Juninho l-a deposedat pe apărătorul român, iar acesta a scăpat spre poarta lui Vicario, dar nu pentru mult timp. Drăgușin l-a faultat decisiv, iar centralul i-a arătat direct cartonașul roșu.

Imaginea cu Timo Werner, virală! Fanii au sărit la gâtul lui Radu Drăgușin

După ce a fost aspru criticat de fani pentru gafa sa din debutul partidei, Radu Drăgușin a fost învinovățit pentru altă fotografie devenită virală în mediul online. Este vorba despre un cadrul surprins de camerele TV cu Timo Werner, privind spre teren de pe banca de rezerve.

Cel mai probabil, suporterii lui Tottenham au crezut că eliminarea lui Drăgușin îl va ține pe bancă pe atacantul german pentru restul partidei, iar Ange Postecoglou va încerca să apere rezultatul de 1-0 de la pauză. Doar că londonezii au continuat să marcheze și după pauză, iar la 3-0 (scorul final), Werner a fost introdus în teren în locul lui Heung-Min Son.

La fel ca și Radu Drăgușin, Werner nu a primit foarte multe șanse din postura de titular la Tottenham în acest sezon și nu a reușit să marcheze în acest sezon pentru gruparea londoneză.

Redăm câteva comentarii din mediul online după cadrul surprins de camerele TV cu Timo Werner:

”Radu Drăgușin, vei plăti pentru asta”

”Îmi pare rău pentru el. Drăgușin ar trebui să primească o amendă mai mare pentru asta”

”Drăgușin are sânge pe mâinile sale”

Radu Drăgușin a evoluat doar în două partide în acest sezon pentru Spurs, eșecul cu Newcastle din campionat, scor 1-2, și victoria din Cupa Ligii Angliei, cu Coventry City, scor 2-1. Chiar dacă a jucat destul de puțin, evoluțiile fundașului central român au fost în general apreciate atât de jurnaliști, cât și de fanii lui Spurs.