Internetul a explodat după ce Radu Drăgușin a gafat și a fost eliminat: ”Ce idiot!” / ”Și-a irosit șansa” Europa League

Radu Drăgușin a văzut cartonașul roșu în minutul 7 al meciului Tottenham - Qarabag, din Europa League.

În minutul șapte al meciului dintre Tottenham și Qarabag, Radu Drăgușin (22 de ani) a văzut direct cartonașul roșu după un fault din postura de ultim apărător.

Juninho l-a deposedat pe apărătorul român, iar acesta a scăpat spre poarta lui Vicario, dar nu pentru mult timp. Drăgușin l-a faultat decisiv, iar centralul i-a arătat direct cartonașul roșu.

Imediat după eliminarea fundașului român, cerut insistent titular de mai mulți fani ai lui Tottenham, au apărut și primele reacții pe rețelele de socializare. Redăm mai jos câteva dintre comentariile apărute, într-un timp foarte scurt, pe Twitter.

• Radu Dragusin
  • ”Drăgușin, ce naiba faci? Da, ai pierdut mingea, dar de ce îl faultezi?”
  • ”Cartonașul roșu al lui Drăgușin e evident, dar nu poți să-l blamezi că s-a panicat în acea situație”
  • ”Ce idiot, omule!”
  • ”Când primești o șansă și faci asta”
  • ”Nu era necesar, la 0-0 în minutul 7. Și-a irosit șansa cea mare”
  • ”Va fi o zi lungă pentru Tottenham astăzi”

Radu Drăgușin a evoluat doar în două partide în acest sezon pentru Spurs, eșecul cu Newcastle din campionat, scor 1-2, și victoria din Cupa Ligii Angliei, cu Coventry City, scor 2-1. Chiar dacă a jucat destul de puțin, evoluțiile fundașului central român au fost în general apreciate atât de jurnaliști, cât și de fanii lui Spurs.