Finalul meciului cu PAOK Salonic din etapa a doua din Europa League i-a făcut pe campionii de la FCSB să se lupte până la ultima picătură de energie. Cu ambiție și dăruire, elevii lui Elias Charalambous au obținut un succes răsunător, 1-0 împotriva formației lui Răzvan Lucescu.

Mai ales în contextul în care trupa roș-albastră a jucat în actul secund în inferioritate numerică.

David Miculescu face acum haz de necaz și retrăiește momentele de final, când timpul se scurgea cu încetinitorul.

"Țin minte că ne motivam, chiar cu Șut, mă uitam la Șut și-mi spunea că mai sunt cinci minute. Și era minutul 75 când mă uitam la tabelă. Îmi venea să și râd.

A fost un meci de sacrificiu, toți jucătorii ofensivi ne vedeam fundași. Am vorbit după meci, putem să jucăm și fundași.

Mamă, mai sunt 10 minute, trebuie să tragem de noi, eram chiar foarte obosiți pentru că a trebuit să alergăm foarte mult cu un om în minus - și în atac, și în apărare.

Dar până la urmă s-a terminat cu bine și am reușit să câștigăm", a declarat David Miculescu, într-un interviu.