FCSB a marcat prima, în minutul doi, însă golul lui Miculescu a fost anulat pentru un presupus fault la portar.

Ulterior, Rangers a trecut la conducerea jocului și a deschis scorul prin Tom Lawrence (minutul 10). Cerny a dublat avantajul de pe tabelă în minutul 31. A fost 2-0 la pauză.

Fostul arbitru internațional, Marius Avram, a analizat faza controversată din meciul Rangers -FCSB, petrecută în minutul 12, când golul lui David Miculescu a fost anulat în mod controversat.

Avram a avut o reacție categorică: "Nu este fault. Mai mult decât atât, a anulat posibilitatea analizei VAR prin faptul ca a fluierat înainte sa intre mingea in poarta fără să întârzie fluierul conform protocolului VAR. O greșeală dublă. În cazul în care ar fi respectat protocolul VAR și ar fi întârziat fluierul anulând golul, sunt sigur ca ar fi fost întoarsă decizia", a spus Marius Avram, potrivit GSP.

Rangers - FCSB, echipele de start

Rangers: Butland - Tavernier, Souttar, Balogun, Jefte - Barron, Raskin - Cerny, Lawrence, Bajrami - Dessers; Rezerve: Kelly, Propper, Diomande, Dowell, Sterling, Kasanwirjo, Igamane, McCausland, Fraser, McKinnon, Rice, Lovelace; Antrenor: Philippe Clement.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, M.Popescu – Alhassan, Edjouma – Miculescu, L.Phelipe, Ștefănescu – Bîrligea; Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, Oct.Popescu, D. Popa, Chiricheș, Baeten, Băluță, Musi, Radunovic; Antrenor: Elias Charalambous.