"Nu prea s-a discutat!" Remarcații lui Mihai Stoica, după victoria FCSB-ului în meciul cu PAOK

Nu prea s-a discutat! Remarcații lui Mihai Stoica, după victoria FCSB-ului în meciul cu PAOK Europa League

Mihai Stoica, managerul general al FCSB, a avut doar cuvinte de laudă la adresa staff-ului tehnic al campioanei după victoria cu PAOK Salonic, scor 1-0.

Oficialul "roș-albaștrilor" consideră că pregătirea tactică impecabilă a fost cheia victoriei, în ciuda eliminării lui Darius Olaru în repriza secundă.

"A fost sacrificiu, dar aş vrea să subliniez ceva ce nu prea s-a discutat. S-a văzut sprintul lui Olaru, oportunismul lui Bîrligea, imbatibilitatea în aer a noastră, intervenţiile colosale ale lui Târnovanu, dar poate nu s-a văzut cât de bine a fost pregătit tactic jocul ăsta.

Cât de bine au pregătit antrenorii ăştia patru, şi cu Marius Popa (antrenorul de portari, n.r.), cinci.

Marius Popa la meciuri.... Târnovanu e lângă poartă, iar el (Marius Popa, n.r.) apără lângă banca de rezerve. Aceşti patru antrenori: Charalambous, Pintilii, Lucian Filip şi Popa, pe care îi văd tot timpul împreună, dacă îl cauţi pe unul singur, îi găseşti împreună pe toţi patru, iar faptul că am stat atât de bine în teren li se datorează în mare parte lor.

Nu le-am dat şanse lui PAOK, 10 contra 11. Foarte puţin într-o repriză pentru campioana Greciei. De ce? Pentru că s-a jucat impecabil tactic", a spus Mihai Stoica la Primasport.

După ce a învins RFS cu 4-1 în prima rundă, FCSB a continuat seria de succes și în meciul cu PAOK, acumulând șase puncte și poziționându-se pe primul loc în clasamentul grupei principale a Europa League.