Campioana României va întâlni adversari de renume precum PAOK Salonic, Glasgow Rangers, FC Midtjylland, Olympiakos Pireu, Hoffenheim, Qarabag și Manchester United.

Acum, FCSB se pregătește să o "ia în primire" pe RFS din Letonia, joi, pe stadionul "Arena Națională" din București. Partida va începe nu mai devreme de ora 22:00 și va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

PAOK Salonic, îngenunchiată de Galatasaray

Următorul adversar al FCSB-ului după letoni, PAOK Salonic, a pierdut sâmbătă în fața lui Galatasaray cu scorul de 1-3.

Meciul a fost disputat pe "RAMS Park" din Turcia, iar Galatasaray a reușit să deschidă scorul în minutul 48 printr-un autogol al lui Baba. PAOK a egalat în minutul 67 prin Konstantelias, dar Galatasaray a revenit rapid și a marcat prin Akgun în minutul 76.

Cireașa de pe tort a fost pusă de Mauro Icardi, în minutul 90+5.

Manchester United, doar egal cu Twente!

Manchester United, unul dintre cei mai redutabili adversari ai FCSB-ului, a încheiat la egalitate, 1-1, cu Twente.

Eriksen a deschis scorul pentru United în minutul 35, dar echipa olandeză a egalat în minutul 68 prin Lammers. Deși englezii au dominat o mare parte din joc, Twente a reușit să mențină echilibrul până la final.

Hoffenheim, egal de forțe cu Midtjylland

Meciul dintre Hoffenheim și FC Midtjylland s-a încheiat cu scorul de 1-1. Dario Osorio a deschis scorul pentru danezi în minutul 42, dar echipa germană a reușit să egaleze în minutul 90 prin Max Moerstedt. Tânărul german a reușit să ridice stadionul în picioare, printr-o execuție superbă din voleu.

Ce urmează pentru adversarii FCSB-ului

Glasgow Rangers va juca joi în deplasare împotriva suedezilor de la Malmo, într-un meci programat la ora 19:45.

Tot joi, 26 septembrie, Qarabag se va confrunta cu Tottenham Hotspur de la ora 22:00, iar Olympiakos Pireu va juca în deplasare la Lyon, tot de la ora 22:00.

Toate aceste meciuri vor putea fi urmărite în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.