Ilie Stan le pune jucatorilor casete cu meciuri istorice ale lui DINAMO in Europa :) Thrillerul cu 20 de goluri pe care Steaua vrea sa-l repete la Twente

ilie stan Dinamo Steaua twente Europa League
Data publicarii: Joi 23 Februarie 2012, 15:05
Data actualizarii: Joi 23 Februarie 2012, 16:14

Dupa ce Ilie Stan si-a motivat echipa inainte de fiecare meci important din acest sezon cu Gladiatorul, filme cu Al Pacino, Ice Age, golurile din meciurile cu Larnaka si Maccabi Haifa, acum poate apela la un factor de motivatie mai neobisnuit. O caseta cu rivala de moarte, Dinamo.

In 2009, Dinamo reusea ultima revenire spectaculoasa a unei echipe romanesti in Europa, in thrillerul cu 20 de goluri de la Liberec.

Dupa ce a pierdut in tur cu 3-0 la "masa verde" pentru ca fanii au intrat in teren, Dinamo a reusit sa intoarca la Liberec scorul in cele 90 de minute de timp regulamentar. Partida a ajuns in prelungiri, iar apoi totul s-a decis la penaltyuri, unde dinamovistii au reusit sa treaca mai departe dupa ce au invins cu 9-8.