Prima reacție a lui Gigi Becali după LASK - FCSB: ”El e singurul care mi-a plăcut”

LASK - FCSB Europa League Gigi Becali Europa League Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Joi 22 August 2024, 22:49
Data actualizarii: Joi 22 August 2024, 23:02

LASK - FCSB s-a încheiat 1-1.

Meciul a fost în exclusivitate pe platforma VOYO. LASK și FCSB s-au întâlnit în prima manșă din play-off-ul preliminariilor Europa League în Austria, la Linz.

Gigi Becali a avut o intervențe în direct la TV după meciul campioanei din play-off și a ținut să evidențieze faptul că singurul jucător care l-a impresionat a fost Baba Alhassan.

Fotbalistul a intrat în actul secund, în minutul 66, în locul lui Malcom Edjouma.

Totuși, Gigi Becali a apreciat ”cât de cât” și evoluția lui Florin Tănase, care a preluat banderola după ieșirea lui Darius Olaru din minutul 79. Tănase a intrat la pauză.

Nu prea sunt mulţumit de prima repriză cu ce s-a întâmplat. Am avut şi noroc, că altfel putea să iasă. De ce să nu intri în teren să joci ca în a doua repriză? Am intrat. Nu pot să-mi dau seama. Ei au mai contat? A fost mingea doar la noi în a doua repriză. Era 70-30 posesia, apoi s-a făcut 60-40 posesia, ei n-au mai contat în a doua repriză, cu pressing.

Singurul care mi-a plăcut a fost Baba și Tănase cât de cât. Tănase putea să dea el și să dea gol, dar a dat pasă lui Tavi, a dat-o în aut. Pe Tănase îl văd atacant sau număr 10. Cât e Olaru acolo trebuie să joace atacant”, a spus Gigi Becali la PrimaSport.

Tapio a deschis scorul în minutul 34, din pasa lui Berisha. În minutul 45+2, Alexandru Băluță l-a servit pe David Miculescu. Atacantul a restabilit egalitatea și a stabilit scorul meciului, 1-1.

Meciul retur cu austriecii se va disputa pe 29 august, de la ora 21:30, pe stadionul Steaua din Ghencea.