Razvan Lucescu: "Am gresit si am platit! A doua repriza am jucat mult mai bine!" Care a fost momentul decisiv al meciului:

Razvan Lucescu: Am gresit si am platit! A doua repriza am jucat mult mai bine! Care a fost momentul decisiv al meciului: Europa League

Rapid 1-3 PSV Eindhoven / Rapid a pierdut primul meci pe National Arena desi a deschis scorul iar in minutul 89 scorul era 1-1!

"Nu este vorba de noroc. Am gresit si la un asemenea nivel platesti. Am primit un gol foarte usor in minutul 88. O situatie pe care o stiam foarte bine.

A fost un meci tare in fata unui adversar foarte puternic care face un presing usor. Am primit un gol dintr-o faza fixa care s-a dat usor. In a doua repriza am facut lucrurile diferit si am reusit sa-i surprindem. Am plecat pe contraatacuri si am jucat mai bine" a spus Razvan Lucescu la Sport.ro.