Reacția lui Florinel Coman după ce FCSB a ajuns la 6 puncte în Europa League

Reacția lui Florinel Coman după ce FCSB a ajuns la 6 puncte în Europa League Europa League

FCSB a câștigat în ambele etape din Europa League până în clipa de față.

În prima rundă, roș-albaștrii au învins-o cu 4-1 la București pe RFS, în timp ce a în a doua etapă, formația dirijată de Elias Charalambous s-a impus cu 1-0 la Salonic, în fața celor de la PAOK, pe ”Toumba”.

• Unicul gol al meciului de la Salonic a fost marcat de Daniel Bîrligea în minutul 45+8

Florinel Coman, care a plecat în perioada de transferuri recent încheiată de la FCSB, a reacționat pe rețelele social media după victoria roș-albaștrilor împotriva celor de la PAOK.

Fostul șeptar al campioanei și-a arătat susținerea față de FCSB prin patru emoji-uri.

5.25 milioane de euro a plătit Al Ghafara pentru serviciile lui Coman, care și-a trecut deja în cont nouă apariții pentru arabi, două goluri, dar și patru paspe decisive în aproape 800 de minute.

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic cu 1-0

Formația dirijată de Elias Charalambous s-a deplasat în Grecia pentru a evolua în etapa a doua din Europa League cu echipa antrenată de Răzvan Lucescu.

FCSB a deblocat tabela de marcaj în minutul 45+8, grație reușitei lui Daniel Bîrligea. În actul secund, Darius Olaru a fost eliminat în urma unei deposedări neregulamentare (minutul 56).

Totuși, roș-albaștrii au rezistat eroic în fața presiunii grecilor, iar la capătul celor 90 de minute tabela de marcaj a rămas nemodificată: 1-0 în favoarea FCSB.