Recordurile Stelei la Liverpool: a primit cel mai rapid gol din istorie in Europa si a dat primul gol romanesc pe Anfield! Europa League

Steaua s-a vazut condusa pe Anfield din primul minut, insa egalarea adusa de Tanase i-a facut pe romani sa sepere intr-un miracol. Dupa o prima repriza de vis in a dat impresia ca poate pleca de pe Anfield invingatoare, englezii s-au impus in final cu 4-1.

De la agonie la extaz si invers. Asa au trait stelistii meciul cu Liverpool. Dupa nici jumatatea de minut, Abrudan a facut greseala vietii si Steaua a primit cel mai brapid gol din istore in Europa.

Golul lui Tanase, din minutul 14 a readus la viata echipa lui ilie Dumitrescu care a i-a uimit pe englezi cu jocul lor. Repriza a doua a fost, insa, una de cosmar pentru stelisti care au incasat inca 3 goluri si visul frumos s-a terminat.

“Cred ca scorul e exagerat pentru cum s-a jucat. Ne pare rau ca s-a terminat asa. Degeaba am jucat la nivel maxim”, a spus la final portarul Stelei, Tatarusanu.