Rectia lui Sumudica dupa umilinta cu Fenerbahce: "Nu merge sa dai tu scarita la nivelul asta!" Ce zice de N'Doye si Antal:

Rectia lui Sumudica dupa umilinta cu Fenerbahce: Nu merge sa dai tu scarita la nivelul asta! Ce zice de N Doye si Antal: Europa League

Vaslui 1-4 Fenerbahce | Sumudica a innebunit la finalul meciului cu Fener. A trait  la intensitate maxima fiecare clipa si nici nu vrea sa auda vreun repros. Nu isi acuza nici jucatorii. Da vina pe lipsa conditiilor de la Vaslui.

"A fost un moment psihologic la 2-1. S-a vazut ca jucatorii nu au experienta in Europa. Am ratat penalty, dar calificarea nu era jucata. Am luat golul doi dupa o greseala. Nu se poate la nivelul asta sa incercam sa dam scarite. Eu nu imi critic jucatorii, dar nu e normal sa bati asa. Aici s-a facut diferenta.

La 3-1 a scapat Antal singur cu portarul. A ratat. Acum la 4-1 sa dati vina pe Sumudica? Jucatorii nu au facut o alergare de 4-5 minute in pregatire. Nu avem baza. Nu poti contrui o baza fara temelie. Nu pot sa fac lucruri mari fara o baza. Eu nu arunc cu noroi, dar uitati-va ca in a doua repriza cadem. Asta se intampla. Am pierdut cu 4-1 nemeritat", a spus Sumudica la Digisport.