VIDEO EXCLUSIV Rezumatul video al meciului LASK Linz - FCSB 1-1, manșa tur din play-off-ul Europa League! Goluri, bare, gafe și speranțe de calificare

Data publicarii: Vineri 23 August 2024, 09:55
Data actualizarii: Vineri 23 August 2024, 10:00

Echipa calificată în faza grupelor va fi decisă în returul programat pe 29 august.

LASK Linz - FCSB, meciul tur din play-off-ul Europa League, a fost EXCLUSIV pe VOYO și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Ștefan Târnovanu a comis-o încă din startul partidei

Austriecii au controlat prima repriză a înfruntării, iar portarul Ștefan Târnovanu a fost aproape să comită o gafă încă din minutul 5.

Usor a irosit câteva șanse bune de gol, iar LASK a reușit să deschidă scorul în minutul 34. Zulj i-a pasat la marginea careului lui Taoui, care l-a învins pe Târnovanu.

Final de primă repriză încins, cu două goluri

În cele din urmă, golul egalizator a venit pe finalul reprizei, când David Miculescu a înscris cu capul.

Roș-albaștrii au avut ocazii importante și după pauză, dar cea mai mare șansă de gol le-a aparținut tot austriecilor.

LASK Linz a avut bară în minutul 87

În minutul 87, Berisha a șutat cu dreptul din interiorul careului, dar a nimerit bara transversală.

”FCSB putea pierde partida! A tratat superficial, neatent. Cumva, fără responsabilitate”, a spus la final, la Studio Sport de pe VOYO, fostul internațional Ciprian Marica.