FK RFS a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat pe teren propriu împotriva turcilor de la Galatasaray.

Galata a deschis scorul în minutul 12, prin Mertens, iar Akgun a mărit diferența de pe tabelă în minutul 38. Letonii au redus din diferență în minutul 40, prin Ikaunieks, iar la pauză a fost 1-2.

Rezultat surprinzător în meciul FK RFS - Galatasaray

Gazdele au reușit să mai marcheze o dată după pauză, prin Odisharia (minutul 55), iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

În primul meci din Europa League, FK RFS a fost zdrobită de FCSB, scor 4-1, pe Arena Națională, în timp ce Galatasaray nu i-a dat nicio șansă lui PAOK Scaloni, pe "Rams Park".

FCSB și PAOK Salonic se întâlnesc joi, de la ora 22:00, în etapa a doua a Europa League, pe "Toumba Stadium". Cele mai împortante faze vor LIVE TEXT pe SPORT.RO.