VIDEO EXCLUSIV "Se califică FCSB?" Răspunsurile lui Ciprian Marica și Răzvan Raț după ce au văzut meciul cu LASK Linz

Data publicarii: Vineri 23 August 2024, 18:15
Data actualizarii: Vineri 23 August 2024, 18:15

FCSB a remizat pe terenul lui LASK Linz, 1-1, în prima manșă din play-off-ul Europa League.

FCSB a fost condusă din minutul 34, după golul marcat de LASK Linz prin Adil Taoui. Campioana României a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize grație reușitei lui David Miculescu.

Ciprian Marica: " Dacă FCSB nu e atentă, ne bat ăștia la București"

Returul dintre FCSB și LASK Linz va avea loc pe Stadionul Steaua, joi, de la ora 21:30. Întrebați dacă echipa lui Elias Charalambous și Mihai Pintilii va reuși să treacă de formația din Austria, foștii internaționali Răzvan Raț și Ciprian Marica nu au părut foarte convinși.

"Sunt îndoit, dar cred că da", a răspuns Răzvan Raț, la Studio Fotbal, emisiunea transmisă pe VOYO după meciul din Austria.

"Știți cum se spune. Dacă spui că nu se califică, se zice că nu ești român, dar dacă LASK Linz marca la primele ocazii avute, am fi vorbit diferit acum. Dacă nu ești atent, te execută ăștia! Spun da pentru că sunt român și îmi doresc ca FCSB să se califice, dar, dacă nu suntem atenți, ne bat ăștia la București", a spus și Ciprian Marica.

În cazul în care va trece de LASK Linz, după returul de joia viitoare, FCSB ar intra în faza principală din Europa League și se va afla în urna a patra, cu coeficient 10.500. Doar suedezii de la Elfsborg ar avea un coeficient mai slab în această competiție în cazul în care obțin calificarea. În turul din play-off-ul EL, au învins Molde, în deplasare, 1-0. Vezi posibilii adversari AICI.

VIDEO Rezumat LASK Linz - FCSB 1-1