Studio Sport a fost în direct pe VOYO! Costin Ștucan a discutat înainte, la pauză și după LASK - FCSB cu Ciprian Marica, Răzvan Raț și Andru Nenciu

Studio Sport Europa League LASK Linz - FCSB Voyo Europa League
Data publicarii: Joi 22 August 2024, 22:43
Data actualizarii: Joi 22 August 2024, 22:52

Meciul LASK Linz - FCSB s-a încheiat 1-1.

Emisiunea a fost în direct pe VOYO - AICI.

Studio Sport, cu Ștucan, Marica, Raț și Nenciu

Costin Ștucan (jurnalist IAM Sport) îi va avea invitați de la 19:30, LIVE pe VOYO, pe Ciprian Marica, Răzvan Raț și Andru Nenciu, într-o emisiune-maraton în care va fi prefațată partida din Austria, iar apoi vor fi analizate momentele-cheie ale meciului contând pentru manșa tur din play-off-ul Europa League.

Prima parte a emisiunii Studio Sport e difuzată de la 19:30 până la 19:59, iar Costin Ștucan și invitații săi vor analiza prima repriză a confruntării la pauză, tot pe VOYO.

Concluziile și interviuri din Austria realizate de Cornelia Vlădan (corespondent Pro TV și Sport.ro) le veți putea viziona timp de o jumătate de oră, tot pe VOYO, după finalul partidei LASK Linz - FCSB.

FCSB, motivată de precedentele întâlniri

FCSB și LASK Linz s-au mai întâlnit în trecut, într-un meci amical disputat în această iarnă în Antalya. Atunci, bucureștenii s-au impus cu scorul de 3-1, printr-o evoluție bună care le poate oferi acum o doză de încredere înaintea dublei oficiale din Europa League.

Mai mult, cele două echipe s-au mai întâlnit și în sezonul 1999/2000, în Cupa UEFA (actuala Europa League). Atunci, Steaua (cum se numea la acea vreme FCSB) a eliminat formația austriacă în primul tur al competiției, cu scorul general de 5-2. Jurnaliștii austrieci au amintit deja de această întâlnire, vorbind despre "șansa de revanșă" pe care o are acum LASK Linz.