VIDEO Ungurii au reacționat după ce FCSB a obținut a doua victorie în Europa League și are punctaj maxim

Ungurii au reacționat după ce FCSB a obținut a doua victorie în Europa League și are punctaj maxim Europa League

FCSB a obţinut o victorie importantă cu PAOK Salonic, scor de 1-0, pe stadionul Toumba, în etapa a doua din Europa League, deşi a jucat aproape o repriză în inferioritate numerică.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Daniel Bîrligea (45+8), iar căpitanul Darius Olaru a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben în minutul 55.

FCSB a obţinut o victorie muncită, în faţa unei formaţii aflate în criză, ajunsă la trei înfrângeri consecutive în toate competiţiile.

FCSB a obținut a doua victorie consecutivă în competiţie, după 4-1 cu letonii de la RFS. Campioana României le va mai întâlni pe Rangers (24 octombrie, în deplasare), FC Midtjylland (7 noiembrie, acasă), Olympiakos (28 noiembrie, acasă), Hoffenheim (12 decembrie, în deplasare), Qarabag (23 ianuarie, în deplasare) şi Manchester United (30 ianuarie, acasă).

Ungurii au scris despre victoriei FCSB-ului

Publicația Nemzetisport a scris despre succesul obținut de echipa antrenată de Elias Charalambous.

"Meciul a avut o primă parte egală, Daniel Bîrligea a marcat din scurt în minutele de prelungire, astfel că românii au putut merge la vestiare cu avantaj.

Oaspeții s-au trezit cu un om eliminat, după ce Darius Olaru a primit al doilea cartonaș roșu, iar PAOK a avut o mare șansă, de care nu a profitat.

După eliminare, grecii au presat în meciul care a durat 100 de minute, dar FCSB a plecat cu toate cele trei puncte de la Salonic", au scris jurnaliștii.