Uraganul El Nino a lovit Rusia: Torres a reusit o SCARITA magica! Rubin 3-2 Chelsea: Toate golurile VIDEO

Rubin 3-2 Chelsea | Frigul din Rusia nu l-a putut opri pe Torres sa inscrie. El Nino a deschis scorul in minutul 5, dupa o pasa a lui Lampard. A doua repriza a fost absolut nebuna.

Chelsea a fost egalata in minutul 51, dupa golul lui Marcano. Moses i-a adus in avantaj din nou pe englezi, dupa ce a inscris din pasa lui Ramires. Karadeniz a facut 2-2 in minutul 62, iar risii nu se oprisera din sperat. Azpilicueta a facut penalty in minutul 75, iar Natcho a transformat pentru 3-1 si a inchis tabela la scorul de 3-2.

Chelsea s-a calificat mai departe in semifinale, cu 5-4 la general. Chelsea va juca semifinala cu Basel si se poate intalni in finala cu castigatoarea dintre Fener si Benfica. Semifinala Europa League se joaca pe 25 aprilie, la Basel si pe 2 mai in Anglia.