Braga a pierdut finala Europa League anul trecut. Acum e aproape sa fie eliminata. A pierdut 0-2 acasa cu Besiktas. 2 meciuri din Europa League s-au jucat pana acum. Si rusii de la Rubin Kazan au fost invinsi pe teren propriu de campioana Greciei - Olympiakos.

Gazdele au ramas si fara gol dupa primele doua meciuri din Europa League. Finalista Braga n-a miscat in fata turcilor de la Besiktas si a pierdut acasa, 0-2.

A luat cate un gol pe repriza si e foarte aproape sa paraseasca competitia. Un portughez a omorat de tot sperantele lui Braga - Simao a dat golul de 2-0 pentru turci.

In Rusia, fostul portar al Urziceniului, Arlauskis a fost salvator pentru Rubin Kazan, care putea sa piarda si mai rau cu Olympiakos.

Grecii au marcat singurul gol in repriza a doua. La 1-0, Rubin a ratat un penalty. Fostul portar al lui Manchester - Roy Caroll i-a luat loc titularului eliminat si l-a prima atingere a mingii, a respins lovitura de la 11 metri!