VIDEO / Fostul rapidist, Apula cel mai bun de pe teren cu Braga

Cu Dacia pe tricouri, Udinese a dat de pamant cu detinatoarea Cupei UEFA, Zenit si viseaza la calificarea in sferturi dupa 2-0 in Italia. Fostul rapidist Apula a debutat cu noroc la PSG - n-a luat gol cu Braga!

Rapidistii nu mai sunt de mult timp in UEFA, dar fostul lor portar Apula a fost cel mai bun de pe teren la debutul sau pentru PSG. Echipa sa n-a reusit decat un 0-0 cu Braga la Paris.

Dacia e cu noroc pentru Udinese. De cand se plimba cu masinile din Romania, italienii bat tot in Europa ! Detinatoarea UEFA, Zenit e ultima victima a lui Udinese.
Atacantii nationalei Italiei, Quagliarella si Di Natale au dat in ultimele 5 minute golurile care au ingenunchiat mandria Rusiei.

Werder continua cursa infernala din Europa. Dupa Milan, si St.Ettiene a fost rapusa de nemti, cu ajutorul unui brazilian - Naldo a dat golul victoriei lui Werder.