VIDEO Rapusi la Praga! Sparta 2-0 CFR Cluj! VEZI rezumat!

CFR Cluj a pierdut in deplasarea de la Praga, dupa un meci in care apararea clujenilor a gafat incredibil iar atacul a ratat cu usurinta ocazii mari de gol.

Golurile au fost marcate de Kucka '15 si Hubnik '32.

1-0: Kusnir a centrat de pe partea dreapta si Kucka l-a invins pe Nuno Claro cu o lovitura de cap, de la marginea careului de 6 metri, de langa Panin.

2-0: Hubnik a reluat cu capul de la aproximativ 7 metri, Nuno Claro a respins in fata si acelasi Hubnik a reluat in plasa.

In minutul 42, Panin a centrat pe jos, Traore a ratat interceptia si balonul a ajuns la Deac, insa fotbalistul clujean a reluat peste poarta de la aproximativ opt metri.
In minutul 90+3, Nuno Claro a vrut sã repuna rapid mingea in joc si a bruscat un adversar, fiind sanctionat cu cartonas galben de arbitru.

Sparta Praga: 29. Blazek - 13. Kusnir, 6. Hubnik, 2. Repka, 3. Pamici - 23. Kovba - 25. Vacek (4. Hoheneder '88), 20. Kucka, 19. Kalouda (7. Strestik '90+1) - 14. Kladec (9. Prudnikov '74), 12. Wilfried. Antrenor: Joszef Chovanec.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 66. Edimar, 20. Cadu, 3. Cabrera, 4. Panin - 19. Culio, 31. Dani, 8. Peralta (23. Mara '46), 77. Deac (7. Dubarbier '46) - 9. L. Traore (22. Bus '72), 99. Nei. Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonase galbene: Kusnir '58, Kalouda '68, uno Claro 90+3 / Deac '16, Traore '38, Cadu '45+1

Partida a fost condusa de o brigada rusa, avandu-l Aleksei Nikolaev la centrul, ajutat la cele doua tuse de Ilia Barisnikov si Vitali Drozdov, iar asistenti suplimentari Maxim Layuskin si Serghei Karasev. Rezerva va fi Stanislav Suhina.

Delegatul UEFA a fost desemnat elvetianul Michel Pralong, iar observatorul pentru arbitri islandezul Gudmunder Ingi Jónsson.

CFR Cluj are in grupa K o victorie, scor 2-1, cu FC Copenhaga si un esec, scor 0-1, cu PSV Eindhoven.

Rezumatul poate fi vizionat doar de utilizatorii din Romania din cauza restrictiilor impuse de UEFA.