Valeriu Răchită, fost fotbalist și antrenor, este convins că patronul Gigi Becali va impune o anumită formulă de atac pentru acest meci important. Partida se va disputa joi, de la ora 22:00, pe "Arena Națională" și va putea fi urmărită LIVE TEXT pe Sport.ro.

Vivi Răchită știe formula de atac a FCSB-ului contra RFS: "Așa îi place lui Gigi"

Răchită a explicat că, în competițiile europene, Becali preferă anumite alegeri tactice și jucători care au mai multă experiență, nefiind obligat să respecte regula Under 21 impusă în campionatul intern.

„Joi, cu Riga, nu mai are obligativitatea să joace cu Under 21. O să joace probabil cu Miculescu în stânga, că așa îi place lui Gigi în cupele europene, Bîrligea vârf, iar în dreapta probabil Băluță sau chiar Ștefănescu”, a declarat Vivi Răchită la Fanatik.

Dumitru Dragomir uimește pe toată lumea: „FCSB nu o bate pe Riga!”

Dragomir, cunoscut pentru declarațiile sale tranșante, a explicat că performanțele slabe din SuperLiga, inclusiv egalurile cu Petrolul Ploiești și CFR Cluj, arată o formă îngrijorătoare pentru echipa lui Becali.

Cu doar două puncte câștigate în ultimele două etape, FCSB riscă să rateze șansa de a începe cu dreptul campania europeană.

„Nici nu câștigă meciul. FCSB nu o bate pe Riga! În primele 45 de minute te înveți cu colegii, e greu dacă nu ai jucat niciodată 90 de minute. Sunt unii care nu au jucat 90 de minute de doi ani de zile, joacă numai 45 sau 50 de minute.

Sunt unii care se încălzesc după 45 de minute, ca Nistor. Dacă îl scoți la pauză l-ai terminat, Nistor nu rezista la FCSB”, a declarat Dumitru Dragomir, conform sursei citate.

Meciul dintre FCSB și FK RFS Riga este programat joi, de la ora 22:00, și va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.