FOTO "Vulturul" Târnovanu! Intervenție de zile mari în prima repriză a meciului cu PAOK Salonic

Vulturul Târnovanu! Intervenție de zile mari în prima repriză a meciului cu PAOK Salonic Europa League

PAOK Salonic - FCSB, duel în turul doi din Europa League, joi, ora 22:00, pe Toumba Stadium.

Echipa lui Elias Charalambous a început bine partida și a avut marile ocazii ale meciului. Grecii au ripostat și ei în minutul 39, prin Taison, însă Târnovanu a fost la post.

Taison a primit exelent pe poziție viitoare, la driblat pe Vali Crețu, apoi a șutat la poartă, însă portarul Ștefan Târnovanu a ieșit foarte bine din poartă și i-a închis unghiul brazilianului, reușind să apere balonul.

Până la urmă cei care au reușit să marcheze au fost compionii României, care au deschis scorul în minutul 45+8, prin Bîrligea, după un contraatac în viteză. La pauză a fost 0-1.

• Vlcsnap 2024 10 03 22h53m52s691

Hitul verii în fotbal a răsunat și pe stadionul din Salonic

Partida se joacă în Grecia, la Salonic, pe stadionul Touma, ”casa” echipei antrenate de Răzvan Lucescu. Grecii nu au ratat ocazia, iar înaintea partidei dintre PAOK și campioana României, la stația de amplificare s-a auzit melodia ”Made in Romania”.

Melodia care s-a viralizat în lumea fotbalului european după ce Hakan Calhanoglu, starul celor de la Inter Milano, a sărbătorit pe ritmurile ei titlul de campion al Italiei, s-a auzit și înainte de startul meciului.

După ce Calhanoglu a făcut celebră melodia, multe echipe de top, printre care Real Madrid sau Atletico Madrid au folosit-o cu diferite ocazii. ”Los Blancos” au sărbătorit câștigarea trofeului Champions League pe ”Made in Romania”.