6 curse, 6 castigatori diferiti! Cine ghiceste campionul din 2012 se umple de bani: Poate castiga mai mult decat pilotii! Te bagi? F 1

Momente incredibile in Formula 1. Este pentru prima oara in istorie cand primele 6 curse au 6 castigatori diferiti. Niciodata nu s-a mai intamplat asa ceva iar cotele la pariuri au luat-o razna.

Cine reuseste sa ghiceasca pilotul care va iesi campion la finalul acestui sezon din Formula 1 poate aresta o cota fabuloasa.

In Austrlia a castigat Button, in Malaezia a castigat Alonso, in China s-a impus Rosberg iar cursa cu probleme din Bahrein a fost castigata de Vettel. Marele Premiu al Spaniei a fost castigat in premiera de un venezuelean, Pastor Maldonado, iar Mark Webber a castigat la Monaco.

Webber, campion la Monaco!

Webber a plecat din pole position si a reusit sa castige cursa de la Monaco.
Webber a castigat Marele Premiu de la Monaco! Roseberg pe 2, Alonso pe 3! Vezi tot clasamentul:

FINAL: 1. Webber. 2. Roseberg, 3. Alonso, 4. Vettel, 5. Hamilton

Pilotul australian al echipei Red Bull, Mark Webber, a castigat, duminică, Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco, fiind urmat de germanul Nico Rosberg (Mercedes) si de spaniolul Fernando Alonso (Ferrari).

Pe locul patru s-a clasat germanul Sebastian Vettel (Red Bull), pe cinci a terminat britanicul Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), iar pe sase a trecut linia de sosire brazilianul Felipe Massa (Ferrari).

Locurile 7-10 au fost ocupate in ordine de britanicul Paul Di Resta (Force India), germanul Nico Hulkenberg (Force India), finlandezul Kimi Raikkonen (Lotus-Renault) si brazilianul Bruno Senna (Williams).

Columbianul Pastor Maldonado (Williams), invingătorul etapei precedete, francezul Romanin Grosjean (Lotus-Renault), germanul Michael Schumacher (Mercedes) si britanicul Jenson Button (McLern-Mercedes) au abandonat.