VIDEO Albion Rrahmani, pe val la Sparta Praga: gol și assist de ziua lui! Krasniqi l-a servit excelent

Albion Rrahmani Ermal Krasniqi Sparta Praga Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 31 August 2024, 23:12
Data actualizarii: Sambata 31 August 2024, 23:10

Albion Rrahmani are un început foarte bun la Sparta Praga, formație care l-a achiziționat de la Rapid, în această vară, pentru 5 milioane de euro.

Sâmbătă, chiar în ziua în care a împlinit 24 de ani, Rrahmani a reușit un gol și un assist pentru Sparta Praga în victoria de pe terenul lui Hradec Kralove, 2-0, în runda a șaptea din campionatul Cehiei.

Albion Rrahmani, pe val la Sparta Praga: gol și assist de ziua lui!

În minutul 8, fostul atacant de la Rapid i-a pasat decisiv lui Lukas Haraslin, care a înscris pentru 1-0 cu un șut deviat.

În minutul 45, Albion Rrahmani a primit o pasă excelentă de la un alt fost jucător al Rapidului, Ermal Krasniqi, și a marcat pentru 2-0 cu un șut plasat din marginea careului.

Pentru Rrahamni este un start excelent la Sparta Praga, cu două goluri în primele două partide. La mijlocul săptămânii a înscris și la returul cu Malmo (2-0), din play-off-ul UEFA Champions League.

Din septembrie, Rrahmani va avea ocazia să joace și în faza principală din UEFA Champions League. Sparta Praga va debuta cu un meci pe teren propriu împotriva lui Salzburg, iar ulterior va înfrunta VfB Stuttgart, Manchester City, Brest, Atletico Madrid, Feyenoord, Inter Milano și Bayer Leverkusen.