VIDEO Alexandru Crețu, față în față cu Ronaldo! Echipa românului, învinsă cu 2-0 de Al Nassr

Alexandru Crețu, față în față cu Ronaldo! Echipa românului, învinsă cu 2-0 de Al Nassr Fotbal extern

Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a trecut cu 2-0 de Al Wehda, unde activează românul Alexandru Crețu.

După ce a ratat mai multe ocazii uriașe, Al Nassr a deschis scorul în minutul 41, prin Angelo, care a fost servit excelent de Mane.

Cristiano Ronaldo a dublat diferența de pe tabelă în repriza secundă, minutul 56, din lovitură de la 11 metri.

Pentru Al Wehda a evoluat și mijlocașul defensiv român Alexandru Crețu, transferat în luna august de la Universitatea Craiova în schimbul sumei de 800.000.

Crețu a făcut un meci bun în defensivă. Niciunul dintre golurile marcate de Al Nassr nu îi pot fi imputate lui, reușitele venind de pe flancul drept de atac al adversarilor.

Patru meciuri a adunat Crețu în tricoul lui Al Wehda de când a făcut pasul în Arabia Saudită, reușind să ofere o pasă decisivă.

800.000 de euro este cota de piață a mijlocașului defensiv, potrivit site-urilor de specialitaet.