FOTO ȘI VIDEO Atacantul din România cu un gol marcat pe sezon face senzație în străinătate: hat-trick în 10 minute + lider detașat în topul golgheterilor!

Atacantul din România cu un gol marcat pe sezon face senzație în străinătate: hat-trick în 10 minute + lider detașat în topul golgheterilor! Fotbal extern

Croatul Filip Dangubic a jucat în Liga 1 la Chindia Târgoviște și UTA Arad înainte de a se transfera în Lituania, la Hegelmann Litauen.

Vârful croat Filip Dangubic, care a dezamăgit în cele două sezoane petrecute în Liga 1 din România, este lider detașat în clasamentul golgheterilor din Lituania, după ce a marcat un hat-trick în zece minute pentru Hegelmann Litauen în 6-0 cu Suduva Marijampole, meci jucat vineri seara.

Dangubic a stabilit scorul primei reprize după reușitele sale din minutele 25, 33 și 35.

  • Atacantul Din Romania Cu Un Gol Marcat Pe Sezon Face Senzatie In Strainatate Hat Trick In 10 Minute Lider 3

Croatul are acum 9 goluri înscrise în 10 meciuri jucate pentru Hegelmann, echipă situată pe locul 5 (din 10) în A Lyga, prima divizie a Lituaniei.

Filip Dangubic și Patrick Popescu sunt coechipieri în Lituania

În România, unde a evoluat pentru Chindia Târgoviște (sezonul 2019-2020) și UTA Arad (sezonul 2021-2022), Dangubic a înscris doar de două ori în 47 de partide din prima ligă și Cupă.

La Hegelmann Litauen este legitimat și românul Patrick Popescu, care în țară a jucat la U Cluj, Pandurii Târgu Jiu sau Poli Timișoara, printre altele.

Foto: FC Hegelmann

SONDAJUL ZILEI
Ar trebui să plece Marius Șumudică de la Rapid?
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!