VIDEO Avertisment pentru FCSB! Prima adversară din Europa League a roș-albaștrilor și-a umilit rivala în ultima etapă din campionat

FK RFS Europa League FCSB Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 18:35
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 18:35

FK RFS este prima adversară a lui FCSB în faza principală din Europa League. Meciul este programat joi, pe 26 septembrie, pe Arena Națională.

Roș-albaștrii se vor mai duela cu Rangers (în deplasare), Manchester United (acasă), PAOK (în deplasare), Olympiacos (acasă), FC Midtjylland (acasă), Qarabag (în deplasare) și Hoffenheim (în deplasare).

FK RFS face spectacol în campionatul Letoniei

FK RFS a făcut spectacol în ultima etapă din campionatul Letoniei. În runda cu numărul 23, RFS a umilit-o pe BFC Daugavpils cu scorul de 4-1.

La pauză, tabela arăta deja 3-0 în favoarea viitoarei adversare a lui FCSB. Martins Kigurs a deschis scorul cu un șut din careu în minutul 15, iar Adam Markhiev a făcut 2-0 cu o execuție imparabilă din afara careului după doar două minute. Elvis Stuglis a stabilit scorul primei reprize în minutul 45 cu un gol spectaculos cu călcâiul.

Marcis Oss a înscris cu capul pentru 4-0 în minutul 79 din centrarea lui Silagadze, iar Armans Galajs a marcat golul de onoare în minutul 90.

FK RFS este lider în campionat cu 72 de puncte acumulate în 28 de partide disputate, la șase puncte în fața rivalei Riga FC. Până la duelul cu FCSB, FK RFS are programat un meci în campionat cu FK Liepaja și un meci în Cupa Letoniei cu Riga FC.

Rezumatul meciului FK RFS - BFC Daugavpils 4-1