Ramos a inscris din nou cu Getafe si Real a facut un pas important spre TITLU! | AICI cele mai tari meciuri ale saptamanii

Fotbal extern In aceasta seara, Atletico Madrid - Mallorca, de la ora 23 | Ramos a inscris din nou cu Getafe si Real a facut un pas important spre TITLU!
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Joi 02 Iulie 2020, 22:02
Data actualizarii: Sambata 04 Iulie 2020, 00:56
00:56 04 Jul
Final de meci pe Wanda Metropolitano. Atletico Madrid castiga cu 3-0 in fata celor de la Mallorca si nu poate pierde locul 3 in aceasta etapa abia inceputa din La Liga

00:41 04 Jul
GOOOL Atletico Madrid! Koke majoreaza diferenta cu un gol superb, un sut din afara careului care i-a luat prin surprindere pe aparatorii oaspetilor.

23:51 03 Jul
GOOOL Atletico Madrid! Cu doar cateva secunde inainte de pauza, Morata reuseste dubla, dupa o pasa frumoasa a lui Koke.

23:31 03 Jul

GOOOL Atletico Madrid! Alvaro Morata deschide scorul dintr-un penalty executat superb a doua oara. Prima data portarul celor de la Mallorca a ghicit coltul in care spaniolul a trimis mingea, insa lovitura s-a repetat dupa consultarea VAR, pentru ca Sedlar a patruns in careu inainte ca Morata sa atinga mingea.

22:09 03 Jul

Atletico Madrid - RCD Mallorca

Echipele de start:

22:07 03 Jul

Singurul meci al zilei in Europa este programat de la ora 23, cand Atletico Madrid o intalneste pe Mallorca, in primul meci din etapa a 34-a din La Liga

00:56 03 Jul
REZULTATELE ZILEI IN EUROPA

00:43 03 Jul

Real Madrid 1-0 Getafe

FINAL: Real Madrid se impune in fata lui Getafe si face 74 de puncte in La Liga! Echipa lui Zidane are 4 puncte avans fata de Barcelona si este mare favorita in lupta la titlu!

Min 79. GOOOOOOLLLLL REAL MADRID! Sergio Ramos deschide scorul din penalty!

23:08 02 Jul

Manchester City 4-0 Liverpool

Min 66. GOOOOOOLLLL CITY! Oxlade Chamberlain isi introduce mingea in propria poarta dupa un sut al lui Sterling din interiorul careului!

Min 45. GOOOOOOOOOOOLL Manchester City! Foden inscrie dupa ce primeste o pasa superba din pasa lui De Bruyne! Mijlocasul finalizeaza cu un sut din interiorul careului!

Min 35. GOOOOOOLL CITY! Foden ii paseaza decisiv lui Sterling care inscrie cu un sut din interiorul careului!

Min 25. GOOOOLLLL CITY! De Bruyne deschide scorul din penalty!

00:58 02 Jul

Fluier final si in ultimele doua partide de astazi din La Liga. Villareal a castigat cu 2-0 in fata lui Betis si continua lupta pentru calificarea in Champions League, iar Valladolid si Levante au incheiat cu scorul de 0-0, gazdele ratand un penalty in ultimele secunde de joc.

00:50 02 Jul

S-au incheiat si ultimele 4 meciuri ale zilei din Serie A. Sassuolo, cu Chiriches integralist, a invins cu 3-1 pe terenul Fiorentinei. Sampdoria a castigat cu 2-1 la Lecce, iar Verona s-a impus cu 3-2 in fata celor de la Parma, in timp ce AC Milan, la care a revenit Ibrahimovic, a obtinut remiza in ultimele secunde, scor 2-2, in urma unui autogol nefericit al unui jucator de la Spal.

00:12 02 Jul
Final de meci in Premier League. West Ham reuseste sa castige in ultimele minute, cu scorul de 3-2, in fata lui Chelsea.

23:53 01 Jul
Pauza in La Liga. Villareal conduce dupa primele 45 de minute cu 2-0 in fata lui Betis, iar Valladolid si Levante au incheiat prima repriza fara a modifica tabela de marcaj, scor 0-0.

23:39 01 Jul
S-a incheiat prima repriza in cele 4 meciuri din Serie A  care se joaca de la aceasta ora. Sassuolo si Spal conduc cu 2-0 pe Fiorentina, respectiv AC MIlan. Verona si Parma sunt la egalitate, scor 1-1, iar Sampdoria intra la cabine cu avantaj minim, 1-0, in fata celor de la Lecce.

23:07 01 Jul
Pauza intre West Ham si Chelsea. Cele doua echipe intra la cabine cu scorul de 1-1, dupa ce primul gol al partidei, inscris de gazde, a fost anulat dupa consultarea VAR.

22:40 01 Jul
In primele meciuri de astazi din La Liga, scorurile pauzei s-au dublat, iar Granada si Athletic Bilbao s-au impus cu 2-0 in fata celor de la Alaves, respectiv Valencia.

22:37 01 Jul
Fluier final in primele doua partide din Serie A de astazi. In repriza secunda, Bologna a fost egalata de Cagliari, scorul final fiind 1-1. In schimb, Inter a continuat meciul la turatie maxima, invingand-o pe Brescia cu 6-0.

22:09 01 Jul
In primele 3 partide de astazi din Premier League, Arsenal si Newcastle au obtinut victorii clare, iar Everton a castigat la limita, scor 2-1, contra lui Leicester. "Tunarii" s-au impus cu 4-0 in fata lui Norwich, iar Newcastle a castigat cu 4-1 pe terenul celor de la Bournemouth.

21:24 01 Jul
S-au incheiat primele 45 de minute si in primele doua partide din Serie A de astazi. Bologna si Inter sunt la conducere in acest moment, cu 1-0, respectiv 3-0.

21:22 01 Jul
Pauza si in primele doua meciuri ale zilei din La Liga. Granada conduce cu 1-0 in fata lui Alaves, iar Athletic Bilbao are 1-0 in fata Valenciei.

20:51 01 Jul
Pauza in primele 3 meciuri ale zilei din Premier League. Arsenal, Newcastle si Everton conduc cu 2-0 dupa primele 45 de minute.

13:31 01 Jul
Urmeaza o noua zi plina in Europa. In Premier League, Serie A si La Liga, echipele continua astazi lupta pentru un loc care sa le asigure prezenta in cupele europene.

00:58 01 Jul

S-a incheiat si meciul de pe Camp Nou. Barcelona si Atletico Madrid au remizat, scor 2-2, la finalul unei partide nebune, in care s-a inscris un autogol si s-au acordat 3 lovituri de la punctul cu var.
In urma acestui rezultat, Barcelona ramane pe locul 2, iar Real Madrid se poate distanta la 4 puncte in fruntea clasamentului daca obtine o victorie in fata celor de la Getafe.

00:41 01 Jul
Fluier final in ultimul meci al zilei din Serie A. Juventus castiga cu 3-1 in fata celor de la Genoa si ramane in fruntea clasamentului din Italia, la 4 puncte fata de principala contracandidata la titlu, Lazio.

00:25 01 Jul

GOOOL Atletico Madrid! Saul reuseste din nou sa restabileasca egalitatea, tot dintr-o lovitura de la 11 metri, dupa ce Carrasco a fost faultat in careu.

00:22 01 Jul
GOOOL Genoa! Pinamonti reduce diferenta cu un sut bomba din interiorul careului.

00:18 01 Jul

GOOOL Juventus! Douglas Costa isi inscrie si el numele pe tabela, dupa ce primeste mingea la marginea careului si o trimite frumos in plasa.

00:11 01 Jul

GOOOL Barcelona! Messi isi readuce echipa in avantaj dintr-o lovitura de la 11 metri, executata exemplar.

00:09 01 Jul
Final de meci in Premier League. Manchester United o invinge cu 3-0 pe Brighton si continua lupta pentru un loc care sa-i asigure prezenta in cupele europene in sezonul urmator.

00:00 01 Jul

GOOOL Juventus! Cristiano Ronaldo mareste avantajul, cu ajutorul lui Pjanic, care ii trimite o pasa superba. Portughezul preia mingea si nu le da nicio sansa aparatorilor adversi.

23:57 30 Jun
Final de meci la Leganes. Sevilla castiga cu 3-0 si ramane in lupta pentru un loc pe podium in La Liga

23:56 30 Jun

GOOOL Juventus! Dybala deschide scorul cu un sut magnific in fata echipei Genoa, in minutul 50, dupa o pasa a lui Cuadrado.

23:50 30 Jun
Pauza pe Camp Nou. Barcelona si Atletico Madrid sunt la egalitate dupa ce Diego Costa a inscris un autogol, iar Saul a restabilit egalitatea.

23:43 30 Jun
GOOOL Sevilla! In minutul 82, El Haddadi trimite calm mingea pe langa portarul lui Leganes, majorand diferenta.

23:35 30 Jun

La pauza, Genoa si Juventus sunt la egalitate, scor 0-0.

23:26 30 Jun
GOOOL Manchester United! Fernandes reuseste dubla la 5 minute de la reluarea partidei, dupa un assist al lui Rashford.

23:18 30 Jun

GOOOL Atletico Madrid! Saul restabileste egalitatea, inscriind din penalty 7 minute mai tarziu.

Diego Costa a vrut sa isi spele pacatele, insa a ratat lovitura, mingea fiind prinsa de Ter Stegen. Arbitrul a decis apoi ca penalty-ul trebuie repetat, pentru ca portarul Barcelonei nu a fost pe linia portii in momentul in care Costa a tras.

penalty barca

23:12 30 Jun

GOOOL Barcelona! Diego Costa inscrie in poarta gresita, iar catalanii obtin avantajul pe tabela.

22:47 30 Jun
GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes majoreaza diferenta in minutul 30, dupa o centrare a lui Pogba.

22:43 30 Jun
GENOA - JUVENTUS

22:37 30 Jun
GOOOL Sevilla! Acelasi Torres majoreaza diferenta in minutul 35, dupa o pasa perfecta a lui Navas.

22:36 30 Jun
GOOOL Manchester United! Greenwood deschide scorul in minutul 16, cu un sut magnific in coltul drept al portii, sut la care portarul lui Brighton nu are ce face.

22:34 30 Jun
Lazio a intors scorul de la pauza si a invins-o pe Torino cu 2-1. Astfel, lupta pentru titlu ramane intensa in Serie A, diferenta dintre Juventus si Lazio fiind acum de doar un punct. "Batrana Doamna" urmeaza sa o intalneasca pe Genoa, in meciul contand pentru etapa a 29-a.

Full time#TorinoLazio 1-2#SFT pic.twitter.com/QekUBrbwKp
22:31 30 Jun
Infrangere usturatoare pentru Celta Vigo in primul meci al zilei din La Liga. Mallorca s-a impus cu 5-1 si a mai adunat 3 puncte importante in economia clasamentului.

22:26 30 Jun

GOOOL Sevilla! Torres deschide scorul in minutul 23, in meciul contra lui Leganes. Sutul lui puternic nu a putut fi oprit de portarul gazdelor.

21:59 30 Jun
BARCELONA - ATLETICO MADRID

21:38 30 Jun
In Spania, dupa prima repriza, Mallorca are 3-0 in fata echipei Celta Vigo. Budimir, dintr-o lovitura de la 11 metri, Cucho si Pozo au inscris in incercarea lor de a-si salva echipa de la retrogradare.

21:36 30 Jun
La pauza, principala contracandidata la titlu a lui Juventus, Lazio, este condusa de Torino cu 1-0, dupa un gol inscris in minutul 5 de Belotti, din penalty.

21:29 30 Jun
In meciul lui Reading, George Puscas a fost introdus pe teren in minutul 60, inlocuindu-l pe Baldock.

Reading este condusa in acest moment (min. 70) cu 2-0 de Brentford.
14:11 30 Jun
Barcelona - Atletico Madrid este meciul zilei! Catalanii primesc vizita lui Diego Simeone, de la 23:00, si au nevoie de o victorie pentru a mai spera la titlul.
Barcelona s-a incurcat ultima etapa la Celta Vigo, scor 2-2, si Real Madrid are un avans de 2 puncte in fruntea clasamentului din La Liga.
De partea cealalta, Atletico Madrid vrea sa isi consolideze pozitia a 3-a in clasament si sa scape de orice emotii in ceea ce priveste calificarea in Liga Campionilor.
Pentru Barcelona sunt indisponibili Dembele si De Jong, in timp ce in echipa lui Simeone nu pot evolua Hermoso, Koke, Savic si Vrsaljko.
14:07 30 Jun
Marti, 30.06.2020 | MECIURILE ZILEI IN EUROPA

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Barcelona - Atletico Madrid, LIVE TEXT, de la 23:00 | DUEL TARE in La Liga: catalanii incearca sa spele rusinea de la Celta Vigo si sa pastreze sanse la TITLU | Toti ochii pe Puscas, in Reading - Brentford, de la 20:00