Blestemul lui Cristiano Ronaldo continuă la Al Nassr! Încă un trofeu ratat de starul portughez

Cristiano Ronaldo Al Hilal al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 17 August 2024, 21:25
Data actualizarii: Sambata 17 August 2024, 21:25

Al Nassr s-a duelat cu Al Hilal în Supercupa Arabiei Saudite.

După prima repriză a jocului, lucrurile păreau să curgă în favoarea lui Al Nassr.

Cristiano Ronaldo, rămâne fără trofeu la Al Nassr

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 44, cu o execuție din fața porții, după o pasă a lui Ghareeb și nimic nu anunța ce avea să se întâmple după pauză.

Cei de la Al Hilal s-au dezlănțuit după ce au ieșit de la vestiare și au marcat de patru ori în 17 minute. Mai întâi, Milinkovic-Savic a restabilit egalitatea în minutul 55 din pasa lui Mitrovic. Apoi, Mitrovic a reușit o ”dublă” în minutele 63 și 69. Malcom a înscris și el în minutul 72.

Scorul final a fost 4-1 în favoarea lui Al Hilal, astfel că Cristiano Ronaldo rămâne fără trofeu câștigat alături de Al Nassr.