Brazilia - Argentina, 0-0 in calificarile pentru CM-2010

Brazilia si Argentina au remizat, 0-0, in derby-ul de calificare pentru Cupa mondiala din 2010.

Echipa nationala a Braziliei a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 0-0, cu reprezentativa Argentinei, in etapa a VI-a a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2010, zona Americii de Sud.

Cele doua echipe au avut avut multe ocaziile de a inscrie, portarul argentinian Abbondanzieri remarcandu-se in cateva randuri in fata atacantilor brazilieni.

Echipa Columbiei, cu Dayro Moreno si Robinson Zapata pe banca de rezerve, a remizat, in deplasare, scor 0-0, cu formatia Ecuadorului. Moreno a fost introdus in teren, in minutul 57, in locul lui Escobar, in timp ce Zapata nu a fost folosit niciun minut.