VIDEO "Ce-a fost asta?". Cristiano Ronaldo a lovit din nou și a marcat un gol spectaculos

Cristiano Ronaldo al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 01 Mai 2024, 21:28
Data actualizarii: Miercuri 01 Mai 2024, 21:38

Al Nassr și Al Khakeej au fost adversare în semifinalele Cupei Regelui, în Arabia Saudită.

Prima repriză a partidei care s-a desfășurat pe stadionul King Saud University a fost marcată de golul spectaculos marcat de Cristiano Ronaldo, în minutul 17, dintr-un voleu, din întoarcere, din colțul careului.

Fabio Capello, de partea lui Lionel Messi

Fostul antrenor de la Real Madrid, din perioadele 1996-1997 și 2006-2007 l-a descris pe starul portughez ca un fotbalist excelent, însă pe campionaul mondial îl consideră un geniu.

"Cristiano e un jucător minunat, un marcator înnăscut, a câștigat titluri și Balonul de Aur, dar nu este la fel de bun precum Messi. Este excelent, dar nu un geniu.

L-am văzut pe Messi la (n.r. baza sportivă) Gamper pentru prima dată, iar după 20-25 de minute din joc, l-am abordat pe Rijkaard și l-am întrebat dacă poate să îl împrumute în acel sezon. Era un geniu. Messi, Pele, Maradona, ei au fost genii.

Vorbind de genii, am uitat de cineva care ar putea intra (n.r. în această discuție), Ronaldo (n.r. brazilianul)", a spus tehnicianul italian, potrivit Forbes.