Cele două echipe și-au dat întâlnire pe ”Al-Shabab Club Stadium” din Riyadh, într-un meci care a contat pentru etapa #7 din primul eșalon al Arabiei Saudite.

• La capătul celor 90 de minute, Al Nassr s-a impus cu 2-1

Cristiano Ronaldo a înscris din penalty și a adus victoria lui Al Nassr! La câte goluri a ajuns portughezul

Aymeric Laporte (Al Nassr) a deschis scorul în minutul 69. Ali Al Hassan a înscris un autogol în minutul 90, iar gazdele au restabilit, în acest sens, egalitatea.

În minutul 90+7, Cristiano Ronaldo a marcat golul victoriei, după ce a transformat fără emoții o lovitură de la 11 metri.

Starul portughez a ajuns, astfel, la 55 de goluri în 54 de jocuri de când a semnat cu Al Nassr. În carieră, Cristiano Ronaldo a ajuns la 907 goluri.

Pe ce loc e Al Nassr în clasament

După șapte etape desfășurate în Saudi Pro League, Al Nassr se află pe locul doi cu 27 de puncte, clasându-se la patru lungimi în spatele lui Al Hilal.

Cinci victorii și două remize a înregistrat clubul până acum. Pentru Al Nassr urmează meciul cu Al Kholood, din deplasare, de vineri, 25 octombrie, de la ora 18:05.