VIDEO Cristiano Ronaldo, ironizat după umilința din Supercupă. Gestul făcut de rivalii de la Al Hilal

al nassr Al Hilal Cristiano Ronaldo supercupa arabiei saudite Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 18 August 2024, 16:57
Data actualizarii: Duminica 18 August 2024, 17:08

Cristiano Ronaldo a ratat șansa de a cuceri un nou trofeu cu Al Nassr, după ce echipa sa a pierdut, scor 1-4, în finala Supercupei Arabiei Saudite, în fața celor de la Al Hilal.

Portughezul a criticat dur atitudinea coechipierilor săi în timpul partidei și a mimat apoi câteva gesturi deosebit de dure la adresa coechipierilor săi.

Meciul a început destul de bine pentru Cristiano Ronaldo şi echipa sa. Atacantul a deschis scorul în minutul 44. După pauză, Al Nassr s-a prăbuşit complet, încasând patru goluri între minutele 55 şi 72 prin Mitrovic (de două ori), Milinkovic-Savic şi Malcom.

Această întorsătură a evenimentelor a declanşat furia nedisimulată a lui Cristiano Ronaldo, care a mimat somnul, apoi frica, şi a mers chiar mai departe mimând pe cineva care se uşurează.

Jucătorii de la Al Hilal l-au ironizat pe portughez

Imediat după fluierul final, Cristiano Ronaldo nu a mai rămas pe teren pentru a primi medaliile de finalist și a plecat, nervos, spre vestiare.

În plus, căpitanul de la Al Hilal nu a ratat șansa de a se bucura în stilul lui Lionel Messi atunci când a ridicat trofeul, făcând același gesturi ca ale argentinianului, după succesul de la Cupa Mondială.