CR7 a marcat un nou record impresionant în meciul dintre Al Nassr și Al Orubah. După ce a marcat din penalty în minutul 17, starul portughez a atins cifra de 600 de meciuri oficiale în care a reușit să înscrie, cu un total de 905 goluri în cariera sa.

Cristiano Ronaldo se distrează în Arabia! Cifrele ireale la care a ajuns starul portughez

Ronaldo a avut un start de sezon fantastic, având deja 8 goluri în toate competițiile. De la transferul său la Al Nassr, portughezul a reușit să marcheze 72 de goluri și să ofere 18 pase decisive în cele 79 de meciuri disputate și a demonstrat că vârsta este doar un număr.

În meciul cu Al Orubah, Ronaldo a deschis scorul și, după 12 minute, a pasat decisiv către Sadio Mane, care a marcat al doilea gol pentru echipa sa. Al Nassr a continuat să domine jocul, încheind partida cu un concludent 3-0.

La finalul meciului, Ronaldo, Mane și Marcelo Brozovic au fost înlocuiți, primind aplauze din partea suporterilor pentru prestația lor solidă