VIDEO Criticat că i-a 'furat' golul lui Enzo Fernandez, Lionel Messi a reacționat imediat

Lionel Messi Argentina Copa America 2024 Fotbal extern
Data publicarii: Joi 11 Iulie 2024, 12:29
Data actualizarii: Joi 11 Iulie 2024, 12:28

Argentina s-a calificat în finala de la Copa America, învingând cu scorul de 2-0 pe Canada.

Naţionala "Albiceleste", campioana mondială en titre, a deschis scorul în minutul 23, prin Julian Alvarez, după un assist al lui Rodrigo De Paul. După pauză, Lionel Messi a mărit avantajul echipei sale, în minutul 51, deviind în poarta adversă un şut al lui Enzo Fernandez.

A fost al 14-lea gol marcat de starul argentinian în şase participări la Copa America (2007, 2015, 2016, 2019, 2021, 2024).

Reacția lui Lionel Messi după reușita din meciul cu Canada

După golul marcat în semifinala de la Copa America, pe rețelele de socializare au apărut critici la adresa starului argentinian, deoarece nu l-ar fi lăsat șutul trimis de Enzo Fernandez să intre în poartă, fără să-l devieze el.

"I-a furat golul cum a furat Baloanele de Aur", "Ar trebui să-i ia golul și să-l treacă lui Fernandez", "Și dacă Messi nu era acolo, tot era gol", "I-a furat golul lui Enzo Fernandez" sunt doar câteva dintre reacțiile apărute din partea fanilor.

"I-am spus lui Enzo că nu am intenționat să-i iau reușita, dar l-am văzut pe portar plonjând și mingea venea încet. Și, să vă spun adevărul, mi-a fugit piciorul și am deviat-o", a explicat Lionel Messi, după meci.