FK RFS, victorie de moral înaintea duelului cu FCSB! Și-a învins marea rivală în derby

FK RFS FCSB riga fc Fotbal extern
Data publicarii: Luni 23 Septembrie 2024, 21:21
Data actualizarii: Luni 23 Septembrie 2024, 21:21

Marile rivale FK RFS și Riga FC s-au duelat în semifinalele Cupei Letoniei.

*Prima adversară a roș-albaștrilor din faza principală a Europa League s-a impus cu 2-1, după ce a reușit să întoarcă rezultatul. Scorul a fost deschis de Riga FC în minutul 33, prin Marko Regza.

FK RFS s-a calificat în finala Cupei Letoniei înaintea meciului cu FCSB

FK RFS a reușit să restabilească egalitatea pe tabelă în minutul 66, prin Rostand Ndjiki, iar golul victoriei i-a aparținut lui Harona Njie, în minutul 85.

În ultimul act al Cupei Letoniei, FK RFS se va înfrunta cu câștigătoarea partidei dintre Auda și FK Liepaja, partidă programată pe 25 septembrie.

Până la ultimul act al competiției interne, FK RFS își începe parcursul european. Meciul cu RFS este programat pe 26 septembrie la București.

???????? RAŠIDS NDŽĪ IZRAUJ UZVARU SAVĀ DZIMŠANAS DIENĀ UN AR KOMANDAS BIEDRU UN FANU PALĪDZĪBU IEVED RFS LATVIJAS KAUSA FINĀLĀ!!

???? Neskatoties uz pamatīgo rotāciju un vairākiem spēlētājiem, kuriem šī bija tikai pirmā oficiālā spēle RFS kreklā, spējām atspēlēties un otro reizi… pic.twitter.com/XytpjFJCXf

Gigi Becali: ”Tănase o să iasă din schemă la meciul cu FK RFS!”

Gigi Becali a dezvăluit echipa de start pe care o va alinia la meciul cu FK RFS, primul din faza principală a Europa League.

De ce să fiu îngrijorat înainte de RFS? De ce să vedem echipa asta? (n.r. din meciul cu Petrolul). O să fie Ngezana, în rest o să fie așa. La mijloc va fi Olaru, va fi șut Șut, va fi Lixandru. În atac o să fie David Miculescu, Bîrligea și Băluță în dreapta. Tănase o să iasă din schemă cred. Nu mai jucăm așa, jucăm cu doi închizători”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Cum va arăta FCSB la meciul cu FK RFS

Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Șut – Băluță, Bîrligea, Miculescu