In minutul 5 era deja 5-0. La pauza era 20-0!!!! SCOR RECORD inregistrat la finalul meciului: "Am vrut sa ne oprim"

In minutul 5 era deja 5-0. La pauza era 20-0!!!! SCOR RECORD inregistrat la finalul meciului: Am vrut sa ne oprim Fotbal extern

O echipa din Anglia a stabilit un record cu care nu se poate mandri. Este cea mai drastica infrangere din istorie.

Nova 2010 nu se astepta sa castige cu liderul ligii, Wheel Power. Chiar si asa, nu se asteptau sa ia atatea goluri. Dupa doar 5 minute de joc, Wheel Power conducea cu 5-0. La pauza a fost 20-0 iar antrenorul celor de la Nova 2010 era terminat.

Pana la final s-au mai inscris inca 38 de goluri, iar scorul final a fost un incredibil 58-0. Doi frati care joaca la Wheel au inscris impreuna 28 de goluri. Robbie a dat 18 iar Stuart a marcat de 10 ori. "La 50-0 am vrut să ne oprim, dar arbitrul ne-a avertizat că ne va penaliza pentru non-combat", a spus Stuart Bowker.

• In Minutul 5 Era Deja 5 0 La Pauza Era 20 0 Scor Record Inregistrat La Finalul Meciului Am Vrut Sa Ne

Un scor ireal, care este de altfel cel mai mare de care s-a auzit vreodata in fotbal, s-a inregistrat in 2002. AS Adena a batut cu 149-0 insa echipa rivala a ajutat mult la acest rezultat. Jucatorii si-au dat cateva zeci de autogoluri, in semn de protesc impotriva arbitrajului.
Cel mai mare scor care s-a inregistrat in Marea Britanie a fost la meciul dintre Illogan si Madron FC, din 2010, care s-a terminat 55-0.