VIDEO Ipostază înduioșătoare cu Neymar, după eliminarea Braziliei de la Copa America. Filmulețul a ajuns pe rețelele de socializare

Ipostază înduioșătoare cu Neymar, după eliminarea Braziliei de la Copa America. Filmulețul a ajuns pe rețelele de socializare Fotbal extern

Brazilia, cvintuplă campioană mondială, a fost eliminată în sferturile de finală de la Copa America, fiind învinsă de Uruguay cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare.

Uruguayenii au comis 26 de faulturi pe parcursul meciului, pe care l-au încheiat în inferioritate numerică după eliminarea lui Nahitan Nandez, pentru o intrare dură asupra atacantului Rodrygo (74).

Uruguay a rezistat atacurilor braziliene până la loviturile de departajare, unde portarul Sergio Rochet a apărat şutul lui Eder Militao, înainte ca Douglas Luiz să expedieze mingea în bară.

După trei victorii în faza grupelor, Uruguay a trecut şi de sferturi, urmând să înfrunte în penultimul act Columbia, care a spulberat cu scorul de 5-0 pe Panama. În cealaltă semifinală de la Copa America, Argentina, campioana en titre, va avea ca adversară echipa Canadei.

Neymar, în lacrimi după eliminarea Braziliei

Într-un clip postat pe rețelele de socializare, starul brazilian apare plângând, după finalizarea loviturilor de departajare.

Cumpărat de Al Hilal în vara anului trecut pentru 90 de milioane de euro, Neymar nu a mai jucat din 18 octombrie 2023, când a suferit o accidentare urâtă, ruptură de ligamente încrucișate la genunchi.