VIDEO Jose Mourinho a primit cel mai neobișnuit cartonaș galben! Ce a făcut la Antalyaspor – Fenerbahce după ce echipa sa a avut un gol anulat

Jose Mourinho a primit cel mai neobișnuit cartonaș galben! Ce a făcut la Antalyaspor – Fenerbahce după ce echipa sa a avut un gol anulat Fotbal extern

Fenerbahce s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul celor de la Antalyaspor, iar Jose Mourinho a fost protagonistul meciului.

După o primă repriză închiată la egalitate, partida a fost decisă în actul secund, după golul marcat de Dusan Tadic (minutul 63) și de autogolul lui Thalisson Kelven (minutul 81).

Gestul pentru care Jose Mourinho a primit cartonașul galben la Antalyaspor - Fenerbahce

Cu câteva minute înainte ca scorul să devină 2-0 în favoarea lui Fenerbahce, Jose Mourinho a făcut un gest rar în lumea fotbalului.

În minutul 77, Edin Dzeko a reușit să îl învingă pe Kenan Piric, însă golul bosniacului a fost anulat pentru ofsaid. Nemulțumit de decizia arbitrului Cihan Aydin, ”The Special One” a apelat la un gest ieșit din comun.

Antrenorul și-a luat laptopul pe care rula o reluare în slow-motion și l-a așezat în fața camerelor de filmat pentru a demonstra că golul lui Dzeko ar fi trebuit validat. Ulterior, Mourinho s-a așezat linștit pe bancă.

Nu a trecut mult timp înainte ca centralul să afle despre fapta lui Mourinho și i-a arătat tehnicianului cartonașul galben.

Clasamentul din campionatul Turciei

Fenerbahce este a doua clasată în campionatul Turciei, cu 16 puncte acumulate în șapte partide, la trei lungimi în urma liderului Galatasaray.