VIDEO Juan Bauza, pe val în Emirate! Adrian Mititelu poate da lovitura

Juan Bauza Adrian Mititelu andrei burca fc baniyas FC U Craiova Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 19:00
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 19:00

Juan Bauza (28 de ani) a reușit un nou gol pentru FC Baniyas, echipă din Emiratele Arabe Unite la care a fost împrumutat de FC U Craiova.

Cu Andrei Burcă integralist și Juan Bauza introdus în repriza secundă, FC Baniyas a învins Ajman, vineri, scor 3-1, în etapa a treia din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Juan Bauza, un nou gol în Emirate. FC U Craiova poate încasa 3 milioane de euro

Baniyas a condus cu 2-0 după golurile lui Awana (47') și Niakate (53'), iar Ajman a redus din handicap grație reușitei lui Azarou (85'). Scorul final a fost stabilit de Juan Bauza, în minutul 90+1.

Introdus în minutul 65, fostul jucător de la FC U Craiova a marcat cu un șut la firul ierbii din marginea careului, după un assist al lui Lazar Markovic, sârbul trecut pe la Benfica, Liverpool, Fenerbahce sau Sporting.

• 5 este locul ocupat de FC Baniyas în campionatul din Emiratele Arabe Unite, cu 6 puncte obținute în primele 3 etape.

Bauza are un start foarte bun în Emiratele Arabe Unite, cu două goluri și un assist în primele patru meciuri jucate, iar vestea este una excelentă și pentru Adrian Mititelu, care poate încasa 3 milioane de euro în cazul unui transfer definitiv, pe lângă cei 500.000 încasați pentru împrumut.

"Sunt convins că Bauza va face carieră mare în Golf și că va fi cumpărat de club. S-a creat o imagine proastă asupra lui, de asta nu l-au cumpărat de acum. Că n-ar fi serios, că nu s-ar pregăti. Nu e adevărat. Pepe Bauza este un super profesionist și un băiat foarte serios", declara Adrian Mititelu, după plecarea lui Bauza în Emirate.