VIDEO Lionel Messi, așa cum nu a fost văzut! Ce a făcut când un fan a intrat pe teren în timpul meciului, pentru un selfie

Lionel Messi, așa cum nu a fost văzut! Ce a făcut când un fan a intrat pe teren în timpul meciului, pentru un selfie Fotbal extern

Lionel Messi a marcat unicul gol pentru Inter Miami, care a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Charlotte FC, într-un meci din MLS.

Charlotte FC a deschis scorul în repriza secundă, prin Karol Swiderski (57), Lionel Messi reuşind să restabilească egalitatea zece minute mai târziu, cu o execuţie spectaculoasă.

Starul argentinian a marcat al 15-lea său în 16 apariţii în MLS de la debutul sezonului. În finalul jocului, Lionel Messi a primit un cartonaş galben pentru proteste, după ce i-a reproşat arbitrului neacordarea unui penalty.

În timpul partidei, un tânăr a intrat pentru teren și a alergat spre campionul mondial, în încercarea de a face un seflie. Fotbalistul l-a văzut, s-a îndreptat spre el și au făcut fotografia, apoi l-a împins repede spre marginea terenului, pentru a nu fi prins de steward-ul care alerga spre copil.