VIDEO Made in Brazilia! Antrenor schimbat la pauză și înlocuit cu medicul echipei, care a câștigat meciul și a urcat pe locul 1

Made in Brazilia! Antrenor schimbat la pauză și înlocuit cu medicul echipei, care a câștigat meciul și a urcat pe locul 1 Fotbal extern

Partida dintre Real Brasilia și Brasiliense a intrat în istoria fotbalului.

”Senzațional în Brazilia: antrenorul demisionează la pauză, înlocuit de un medic. Și echipa câștigă”, titrează Tuttomercatoweb, care detaliază ce s-a întâmplat la meciul Real Brasilia - Brasiliense FC 1-2, marcatori Alemao (86), respectiv Kaio Nunes (82 și 84):

”Poate un antrenor să demisioneze la finalul primei reprize? Acest lucru se întâmplă și în Brazilia, în campionatul ligii a patra, Serie D, între Brasiliense și Real Brasilia.

În meciul cu pricina, antrenorul Paulo Roberto Santos, sătul de criticile președintelui echipei sale, Luiz Estevao, a decis să-și părăsească postul la pauză. Odată cu el, a plecat și staff-ul, într-o decizie bruscă și neașteptată.

Medicul-antrenor pe bancă

Cel mai senzațional lucru urmează să se întâmple. Da, pentru că pe bancă - pentru că nu mai avea niciun membru al echipei - a intrat medicul Jorge Oliva, iar în a doua repriză a meciului Brasiliense s-a impus cu 2-1 în fața adversarilor și a preluat primul loc în clasament.

Cotidianul brazilian O Globo a confirmat povestea, făcând lumină în această curioasă afacere care a avut loc în ultimele zile.