Norocul îi surâde lui FCSB! Ce s-a întâmplat în ultimul meci disputat de LASK Linz înaintea returului din Ghencea

FCSB LASK Linz Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 25 August 2024, 20:18
Data actualizarii: Duminica 25 August 2024, 20:18

FCSB va juca returul cu LASK Linz, din play-off-ul Europa League, joi, pe 29 august.

În tur, meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, astfel că echipa calificată în faza principală a Europa League se va decide în Ghencea.

LASK Linz, eșec înaintea returului cu FCSB! Încă un jucător s-a accidentat

Până la returul cu FCSB, LASK Linz a înfruntat-o pe Austria Viena, în etapa a patra din campioantul Austriei. Adversara roș-albaștrilor a pierdut cu scorul de 1-2 și va veni cu un moral afectat în Ghencea.

LASK a deschis scorul în minutul 19 prin Marin Ljubicic, dar Maurice Malone a restabilit egalitatea un minut mai târziu. Austria Viena a marcat golul victoriei în minutul 87.

Astfel, LASK a ajuns la trei eșecuri suferite în acest sezon în campionat. În plus, roș-albaștrii au primit și o veste bună înaintea returului. Fundașul lateral, George Bello, s-a accidentat și a fost înlocuit de antrenorul Thomas Darazs în minutul 56.

Deocamdată nu există nicio informație cu privire la starea lui Bello, dar nu este exclus ca fotbalistul să rateze returul cu FCSB.

VIDEO Rezumatul meciului LASK Linz - FCSB 1-1