Nota primită de Radu Drăgușin pentru prima repriză cu Coventry: ”S-a chinuit să țină pasul”

radu dragusin coventry Tottenham Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 23:04
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 23:04

Tottenham se duelează cu Coventry City în 16-imile de finală ale Cupei Ligii Angliei.

Radu Drăgușin a fost titularizat de către Ange Postecoglou pentru această partidă, iar fundașul român nu a avut parte de o misiune ușoară, chiar dacă a întâlnit niște adversari din al doilea eșalon englez.

Radu Drăgușin, notat cu 5 pentru prima repriză cu Coventry City

La pauza meciului, tabela de scor indica 0-0, iar Radu Drăgușin a primit nota cinci pentru prestația sa din prima repriză împotriva celor de la Coventry City.

Britanicii de la Spurs Web au remarcat că stoperul român a avut ceva probleme pe finalul reprizei.

Românul s-a chinuit să țină pasul cu Bassette în minutele de până la pauză, iar jucătorul lui Coventry a șutat peste poartă”, au scris englezii.

Evoluția lui Drăgușin a fost însă în nota echipei, iar cel mai slab calificativ i-a aparținut lui Timo Werner. Atacantul a fost notat cu 2: ”A primit destule mingi în partea stângă, dar a părut că nu are nicio idee ce să facă”.