Într-un meci disputat în deplasare, împotriva celor de la Genoa, Șandro a înscris de două ori, în minutele 51 și 59, contribuind masiv la victoria echipei sale, scor 3-2.

Deși a fost schimbat în minutul 73 din motive tehnice, evoluția sa i-a impresionat pe italieni, care l-au comparat cu Adrian Mutu și Gică Hagi.

Șandro, comparat cu Hagi și Mutu

"În Primavera 1, a ieși în evidență printre atât de mulți tineri talentați este întotdeauna o mare provocare. Există însă momente în care o prestație excelentă poate pune un jucător în lumina reflectoarelor. Este și cazul lui Denis Șandro, un tânăr aflat doar la începutul drum.

Este din România, la fel ca Mutu și Hagi, doar pentru a rămâne în temă de naționalitate. De la campionii trecutului trecem la cei ai prezentului, precum Man și Mihaila de la Parma sau chiar Marin de la Cagliari. Cine știe, poate viitorul ne va aduce și numele său pe tapet... Să-l cunoaștem mai bine", au scris cei de la Mondoprimavera.

Denis Șandro și-a început cariera de fotbalist la Oradea, unde a fost antrenat de Mircea Lucian Ciocan. Ulterior, a trecut pe la LPS Bihorul și FC Bihor, unde s-a remarcat prin evoluțiile sale.

În sezonul precedent, tânărul atacant a marcat peste 20 de goluri, atât pentru echipa a doua a FC Bihor, cât și pentru juniori.