VIDEO Real Madrid, victorie clară cu Valladolid! ”Perla” lui Carlo Ancelotti a înscris la debut

Real Madrid Endrick Real Valladolid Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 25 August 2024, 20:55
Data actualizarii: Duminica 25 August 2024, 20:55

După remiza cu Mallorca, Real Madrid a învins-o pe Real Valladolid cu scorul de 3-0 în etapa a doua din La Liga.

Endrick a înscris în debutul la Real Madrid

După o primă repriză încheiată la egalitate, madrilenii s-au dezlănțuit în repriza secundă. Echipa pregătită de Carlo Ancelotti a deschis scorul în minutul 50 prin Federico Valverde. Finalul partidei a fost nebun.

Brahim Diaz a dublat avantajul lui Real Madrid în minutul 88, iar scorul final a fost stabilit în minutul 90+6 prin brazilianul Endrick, aflat la debutul la Real Madrid. Puștiul de 18 ani a înscris cu un șut frumos expediat din interiorul careului.

Kylian Mbappe rămâne fără gol înscris în La Liga. Unica reușită a starului francez în tricoul lui Real Madrid a avut loc în partida cu Atalanta, scor 2-0, câștigată de madrileni în Supercupa Europei.