Ronaldo a marcat doua goluri pentru Corinthians! VEZI GOLURILE:

Ronaldo a marcat doua goluri pentru formatia sa, Corinthians, in meciul castigat, miercuri, cu scorul de 2-0, in fata echipei Atletico Paranaense, rezultat in urma caruia Corinthians s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Braziliei.

Echipa Corinthians, care a pierdut meciul tur din optimi cu scorul de 2-3, va intalni in sferturi invingatoarea din intalnirea Fluminense si Goias. Celelalte echipe calificate in sferturile Cupei Braziliei sunt Flamengo, Internacional, Vasco da Gama, Coritiba si Vitoria.

Castigatoarea Cupei Braziliei se califica in Cupa Libertadores.

Ronaldo a castigat cu Corinthians campionatul regional brazilian din Sao Paulo, dupa ce, duminica, a remizat, scor 1-1, in fata echipei Santos, in meciul retur al finalei.

Ronaldo confirma inca o data revenirea sa de forma la un an de la grava accidentare la genunchiul stang. El a inscris de atunci zece goluri in 13 meciuri pentru Corinthians.