Sapunaru, "aproape perfect!" FC Porto 3-0 Estrela Amadora

Cristian Sapunaru a fost laudat de presa portugheza pentru evolutia sa din meciul castigat de FC Porto, scor 3-0, in fata echipei Estrela Amadora, cotidianul O Jogo incluzandu-l pe roman intre cei mai buni jucatori de pe teren.

Sapunaru a fost notat cu 7 de O Jogo, aceeasi nota fiind primita si de Bruno Alves si Farias, autorii celor trei goluri.

Cristian Sapunaru este mentionat de cotidianul portughez si la fazele cele mai importante ale jocului, el avand doua ocazii de gol, in minutele 38 si 69. "Sapunaru aproape perfect. Patrunde pe partea dreapta, intra in careu si suteaza, minge aparata cu dificultate de Filipe Mendes", scrie O Jogo la faza din minutul 69.

Cotidianul Correio da Manha noteaza ca Sapunaru a fost foarte aproape de a marca, iar Jornal de Noticias scrie ca romanul se afla intr-o forma din ce in ce mai buna.

"Se vede increderea in modul in care Sapunaru creste de la joc la joc. Aproape ca a marcat doua goluri", mentioneaza Jornal de Noticias.

FC Porto, cu Sapunaru integralist, a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Estrela Amadora, intr-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Portugaliei. Golurile au fost inscrise de Bruno Alves '29 si Farías '58, '65.

Sursa VIDEO: Youtube