Sperietură uriașă în fotbalul turc! A rămas nemișcat pe gazon după ce s-a ciocnit cap în cap cu un adversar Fotbal extern

Samsunspor a învins-o la limită pe Goztepe, scor 4-3, în etapa a șaptea din campionatul Turciei.

Goztepe a deschis scorul în minutul 13, după un autogol al lui Yavru, însă gazdele au reușit să restabilească echilibrul de pe tabelă prin Marius, care a înscris în minutul 28. Goztepe a intrat la vestiare în avantaj, după ce Romulo a marcat în minutul 41.

Un jucător al lui Goztepe a leșinat după ce s-a ciocnit cu un adversar

După pauză, scorul a devenit 3-1 în favoarea lui Goztepe. Juan Santos a marcat și el în minutul 50, însă spectacolul a continuat, iar din minutul 70 a început remontada celor de la Samsunspor. Ntcham a marcat pentru 2-3, iar Schindler a restabilit egalitatea în minutul 79. Scorul final a fost stabilit în minutul 90+1 după dubla lui Ntcham.

Chiar dacă pe teren a fost un adevărat spectacol fotbalistic, la începutul partidei, cei de la Goztepe au tras o sperietură pe cinste. Încă din primul minut al jocului, Isaac Solet s-a lovit cap în cap cu fundașul celor de la Samsunspor, Zeki Yavru și a rămas inconștient pe gazon.

Arbitrul Mehmet Turkmen a cerut imediat intervenția ambulanței, iar fotbalistul de 23 de ani al celor de la Goztepe a primit primele îngrijiri. Ulterior, Solet a fost transportat la spital, iar fanii au așteptat cu sufletul la gură vești despre starea de sănătate a fotbalistului.

După meci, cei de la Goztepe au emis un comunicat oficial în care au vorbit despre situația lui Isaac Solet.

Jucătorul nostru Isaac Solet, care s-a lovit la cap în timpul unui duel aerian cu un adversar în primul minut al meciului cu Samsunspor și și-a pierdut cunoștința pentru o perioadă scurtă este acum conștient și într-o stare bună.

Jucătorul nostru se află la spital și este sub supravegherea medicilor. Îi dorim o recuperare rapidă jucătorului nostru”, au anunțat cei de la Goztepe.